Wysokie kursy na zdarzenia rowerowe

Jazda na rowerze to nie tylko jedna z najpopularniejszych form rekreacji – kolarstwo to sport wyczynowy, który budzi ogromne emocje wśród kibiców na całym świecie. Najsłynniejsze kolarskie wyścigi oglądać można na żywo na ich trasach oraz przed telewizorami, a wyniki zmagań – typować w zakładach bukmacherskich.

Wyczynowe kolarstwo najogólniej dzieli się na szosowe, torowe i górskie. Największą popularnością cieszy się kolarstwo szosowe – w Polsce o takich zawodnikach, jak Rafał Majka czy Michał Kwiatkowski, a wcześniej Ryszard Szurkowski albo Stanisław Szozda słyszeli prawie wszyscy. To właśnie wyścigi kolarstwa szosowego – do najbardziej znanych zalicza się Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta Espana, a w Polsce – Tour de Pologne i Wyścig Solidarności – budzą największe zainteresowanie fanów, którzy chętniej kibicują kolarzom bezpośrednio na trasach albo oglądają transmisje przed telewizorem.

Wyniki wyścigów kolarstwa szosowego najczęściej można również typować u legalnych bukmacherów (np. z wysokim kursem w ramach Hitu Dnia).

Zakłady bukmacherskie na kolarstwo

Oferta legalnych bukmacherów na wyścigi kolarskie nie jest może bardzo rozbudowana, ale jednak w sezonie kibice znaleźć mogą typy na największe wyścigi rozgrywane w różnych zakątkach świata. Zakłady na kolarstwo przybierają formę pre-match, czyli typów obstawianych przed rozpoczęciem danego wyścigu albo live, a więc w trakcie wyścigu/etapu. Najczęściej spotykane są zakłady na zwycięzcę danego etapu lub całego wyścigu, niekiedy obstawiać można również zakłady H2H – polegają one na wytypowaniu, który zawodnik ze wskazanej pary zakończy etap/wyścig na wyższym miejscu.

Konkretne przykłady? U niektórych legalnych bukmacherów znaleźć już można długoterminowe typy na Tour de France 2023. Według operatorów, największym faworytem do zwycięstwa w tym najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim świata jest Jonas Vingegaard – w zależności od bukmachera, kursy na takie rozwiązanie wynoszą od 2.40 do 2.55.

Obecnie legalni bukmacherzy udostępniają jeszcze zakłady na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym, które we wrześniu odbywają się w Australii. Główną konkurencją jest tzw. wyścig elity, a w gronie faworytów do zdobycia złotego medalu znajdują się m.in. Wout van Aert (3.90), Tadej Pogacar (4.25), Remco Evenpoel (5.40) oraz Mathieu van Ser Poel (5.50).

Warto również pamiętać, że kibice typujący wyniki wyścigów kolarskich mogą korzystać z różnego rodzaju bonusów i promocji. Jednym z najczęstszych bonusów jest tzw. bonus powitalny, czyli rodzaj premii przyznawanej przez bukmacherów nowym graczom, którzy założyli u nich konto. W zależności od bukmachera, bonus powitalny wynieść może nawet kilka tysięcy złotych – dostęp do najlepszych, najbardziej atrakcyjnych bonusów niedostępnych w ofercie regularnej zapewnia wykorzystanie podczas rejestracji kodu bonusowegO.

Fani rowerów mogą nie tylko jeździć na rowerze i oglądać wyścigi kolarskie w telewizji, ale także typować ich wyniki u legalnych bukmacherów. Dzięki temu można wygrać naprawdę spore pieniądze!